• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Takvim

Hizmetlerimiz

 ilişkiler
   


      Ürün ve Hizmet Gerçekleştirme

   Şirketin fiziki (donanım ve yazılım gibi ) ürünler ve bu fiziki ürünler çevresinde oluşturduğu hizmetler olmak üzere iki temel ürün grubu vardır. Her iki ürün grubunun yönetimi, organizasyon içindeki farklı fonksiyonlar tarafından sağlanır. Fiziki ürünlerin üretim süreçlerine doğrudan katkımız olmadığından kalitelerinden üretici firmalar sorumludur. Hizmetlerin gerçekleştirilmesi şirket kaynakları ile sağlandığından süreçlerin kalitesi ile ilgili tüm sorumluluk şirkete aittir.

   Ürün Gerçekleştirme Planlaması

   Hizmetler Grubu tarafından gerçekleştirilecek hizmetler müşterilerin ve pazarın talebi doğrultusunda firmamız tarafından belirlenir. Belirlenen hizmetler için markalar oluşturularak iç ve dış iletişimi sağlanır. Hizmetlerin müşterilere tanıtılması firmamız tarafından yapılır.
Hizmetlerin müşteride gerçekleştirilmesi bir plan çerçevesinde yapılır. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak proje yöneticisi atanır ve proje planı yapılır. Proje, risk planı ve kalite planınıda içerecek şekilde proje yönetim sürecine göre yönetilir.
   
   Müşteriye İlişkin Süreçler

   Ürün ve hizmet müşteriye, istekleri doğrultusunda oluşturulan bir satış teklifi ile sunulur. Teklif müşterinin beklentileri dışında yasal, sektörel ve şirketsel bazı öngörüleri de içerir.
  
 Teklif, müşteriye iletilmeden önce, sunulacak ürün ve hizmetin müşterinin beklentilerini karşılayıp karşılamayacağı şirket içi ilgili tüm taraflar arasında tartışılır. Yazılım geliştirme teklifleri öncesinde gereksinim dokümanı hazırlanır.

   Teklif, müşteriye iletildikten sonra, müşterinin ortaya çıkan yeni talepleri veya algılanamamış beklentileri varsa bunları da kapsayacak şekilde revize edilir. Müşteri onayı alınana kadar teklif kesinleşmemiş kabul edilir. Onayın verilmesinden sonra müşterinin ek taleplerinin ortaya çıkması halinde bunlar ürün ve hizmetin maliyet ve kalitesini etkilemiyorsa teklife ekler yapılabilir. Ek tekliflerin müşteri tarafından onaylanması şarttır. Teklif, revizyonların izlenebilmesine imkan verecek biçimde numaralandırılır. Teklif kayıtları, teklif ile ilgili yazışmalar elektronik veya basılı ortamda saklanır.

   Sunulan hizmet ile ilgili olarak, müşteri ile teklif öncesi ve sonrasında iletişim kurulur. Teklifin kapsamına göre proje yönetim süreci ile takip edilip edilmeyeceğine karar verilir. Teklifin onaylanarak sipariş alınmasından sonra yapılan proje planlama sürecine müşteri de dahil edilir. Proje uygulaması sırasında proje ara aşamalarda müşteri bilgilendirilir. Projenin tesliminden sonra, şirket ile iletişim ve ilişkinin ne şekilde yürütüleceği teklif aşamasında iletilir.

   Proje bitiminde, müşteri memnuniyet değerlendirmesi süreci ile müşterinin proje ile ilgili algılaması ölçülür.

   Müşterilerin yazılı olarak ilettikleri tüm şikayetlerin izlenmesinden, çözümlenmesinden ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasından firmamız sorumludur. Müşteri şikayeti ve önerisi şirkete internet üzerinden veya yazılı olarak ulaşır. Başvuru, ilgili müşteri temsilcisi tarafından kayda alınır. Sisteme girilen şikayet veya öneri ilgili yöneticiye yönlendirir. Sonuçlandırılmasını takiben müşteri onayını alarak şikayeti kapatır. Şikayet ve öneriler yetkililerimiz tarafından genişletilmiş yönetim toplantılarında yönetime sunulur.
   
   Müşteri şikayet ve önerileri, süreç yönet / tanımla ve iyileştir sürecinin girdilerinden biridir.
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538
Hava Durumu
Saat